Dekoracja i wystrój wnętrz

Stworzenie dobrego wnętrza bywa zazwyczaj dużym wyzwaniem. Projektant wnętrz często musi zaproponować wystrój wnętrz odpowiedni dla osób o sprzecznym charakterze i  upodobaniach.

 

Dotyczyć  to może całego mieszkania, lub konkretnego pomieszczenia. Często dekoracja wnętrz salonu, czy kuchni ukierunkowana jest pod sugetie kobiety. Sprawą najtrudniejszą do uzgodnienia może się okazać ogólny wystrój sypialni. Sposób jej urządzenia, meble, kolory ścian, dodatkowe gadżety ? wszystkie te kwestie bywają najtrudniejsze do uzgodnienia w sytuacji różnicy temperamentów.

 

Sprawa wygląda prosto, gdy sypialnie urządza dwoje romantyków lub osoby o jednakowo silnych temperamentach. W takim wypadku pozostaje kompromis. W takiej sytuacji nieodzowne może się okazać podzielenie sypialni na strefy. Okazuje się wtedy jak istotne jest aby była ona dość dużym, dobrze dobranym pomieszczeniem zapewniającym poczucie komfortu obydwu stronom. Kwestie takie jak wystrój wnętrz to zagadnienia pozwalające na dużą kreatywność. Nigdzie nie jest napisane, że ściany muszą być jednolitego koloru, a pomieszczenie zdominowane musi być przez jedyny dopuszczalny charakter jego urządzenia. Ogromną rolę odegra dekoracja wnętrz elementami tkanin, oraz dobór odpowiedniego oświetlenia.

 

Wystrój wnętrz każdego z aranżowanych wnętrz powinien być  spójny ale nie nudny. Mieszkanie utrzymane w jednolitej tonacji kolorystycznej wygląda mdło i nijako. Gładkie, jasne powierzchnie będą sprawiały wrażenie mniej surowych, jeśli na ich tle pojawi się mebel lub dodatek w kontrastowej barwie. Dzięki temu, białe ściany optycznie wydadzą się jeszcze jaśniejsze. 

 

Chcąc stworzyć ciekawy wystrój wnętrz mieszkania należy unikać przesady w dekoracjach, a jedynie dzięki ich odpowiedniemu doborowi ubarwić spójne i eleganckie wnętrze.

 

Projekt i wykonanie: strony www - DevilArt Radom.